// Ensemble műhely / LiSa/Junction műhely / CrackleBox műhely/ Új Zeneszínház műhely / KépesHang műhely / Szabadhangok műhely //

Ensemble műhely

vezeti: Michel Waisvisz [NL]
Trafó Stúdió

Fotók a workshop-ról > > >

Az "ensemble" 5 - 10 éves gyerekeknek szóló workshop. Egyszerű érzékelők használatával foglalkozik elektronikus zenei darabok lejátszásához. Az "ensemble" egy bőröndnyi hang és ruha. Minden ruhadarab egy egyszerű érzékelő, amely megváltoztat egy hangzást.
Az érzékelő egy öltözékbe van ágyazva, és minden beállításnak megvan a saját lehetősége a mozdulatra és vezérlésre. Egy kalap elhelyezkedése, a ruha fodra, egy hölgy táskájának színe.

Az "ensemble" egy gyakorlat, hogy hallgassunk, és feltaláljuk magunkat egy komplex hangzásmezőben. Ez egymás hallgatásának gyakorlata, amikor együtt játszunk. Az "ensemble" egy élő hangalkotás, melynek előadásához szükséges zenekart azok alkotják, akik felöltöznek bele. Az "ensemble" STEIM projekt, amelyet Kristina Andersen, Frank Baldé, Jorgen Brinkman és Michel Waisvisz fejlesztenek.

Ensemble Ensemble Ensemble Ensemble

LiSa/Junction electronic music workshop

led by: Frank Baldé [F]
Trafó Stúdió
február 6. - 8.

A "LiSa X" jelenidejű hangfelvevő és hangátalakító szoftver, amely élő előadásra készült. A LiSa segítségével olyan hangmezőt kreálhatunk a számítógépben, ahol az előadó hangfelvételeket készíthet, és többszörös hangfolyamatokat generálhat valós időben.

A "JunXion" program lehetővé teszi, hogy bármely USB-vel kapcsolódó szerkezetet – mint pl. a Joystick, Game Pad, egér, stb. - bármely MIDI-vel vezérelhető zenei szoftverhez kapcsoljunk.

Az "Open-It-Kit" alacsony költségű verziója azoknak a bonyolult és komplex gesztusvezérlő rendszereknek, melyeket a STEIM évtizedek óta fejleszt. A széles körben alkalmazott, könnyen elérhető játékvezérlők szétszedésével és átalakításával kifinomult, érzékeny hangszereket lehet létrehozni.

időpontok:
február 6., péntek, 15.00 - 18.00
február 7., szombat, 15.00 - 18.00
február 8., vasárnap, 15.00 - 18.00
február 8., vasárnap, 18.00 ZÁRÓKONCERT


CracleBox workshop

vezeti: Michel Waisvisz [NL]
Trafó Stúdió

Cracle Box a zárókoncerten > > >

"CrackleBox" ill. "recsegő doboz" volt valószínűleg a világ első elemes analóg szintetizátora, melyet Michel Waisvisz a '70-es évek közepén fejleszett ki. Mára a CrackleBox a hibásan működő áramkör archetípusává vált: "érintsd meg és recsegj!"

Az eredeti recsegő dobozok jelenleg nagy kincsnek számítanak a gyűjtők körében, de sokan még ma is használják őket koncerteken.

A workshopot mindenkinek ajánljuk, akit érdekelnek az elektronikus hangzások és az élő zene.


Új Zeneszínház műhely

vezeti: Daniel Ott [CH]
Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, 26. terem

Új Zeneszínház a zárókoncerten > > >

A műhely célközönsége: zeneszerzők, hangszeres előadók, énekesek, színészek, rendezők, vizuális művészek.

A négy napos workshop alatt a csoport kortárs zeneszínházi darabokat fog kidolgozni, előadni és komponálni. Daniel Ott bevezetőjében be fogja mutatni John Cage, Dieter Schnebel, Gorge Maciunas, Alison Knowles és George Brecht egy-egy darabját, ami után a résztvevők együtt választják ki, mivel szeretnének foglalkozni.

A következő részben saját zenei és színházi akciók gyakorlati, "azonnali" komponálása (nem teszünk éles különbséget a zene és a színház között) és saját rövid darabok kidolgozása következik. A workshop utolsó napján, a fesztivál zárókoncertjén bemutatásra kerül néhány eredmény: saját darabok és példák a kortárs zene-színház repertoárjából.


KépesHang műhely

vezetik: Stewart Collinson [GB], Peter Cusack [GB]
Trafó Dinamo

A műhelyen készült munkák > > >

A műhely résztvevői Stewart Collinson filmművész és Peter Cusack zeneszerző irányításával audiovizuális installációt készítenek. Az installáció alapanyagainak előállításához ötvözik az egyszerű, mindennapi ("low-tech") tárgyak képeit-hangjait, és a digitális ("hi-tech") technikai legmodernebb számítógépes módszereit. A ceruzarajzokról, egyszerű objektumokról, az utca embereiről készült fotók, videók, valamint a környezetünk hangzásait rögzítő hangfelvételek a számítógépben közös platformra kerülnek. Hogy mi jön létre találkozásukból, a fesztivál műhelyzáró koncertjén kiderül.

A műhely résztvevői kreatív módon ismerkedhetnek a digitális kép- animáció- videó- és hangszerkesztés alapjaival.


Szabadhangok műhely

Trafó Nagyterem

Szabadhangok a zárókoncerten > > >

Szabadhangok énekegyüttes és elektronikával dolgozó zeneszerzők műhelye.

A műhelyen az együttes a Making New Waves fesztivál felkérésére írott - énekhagot, elektronikát és videóvezérlést - tartalmazó, új darabokon dolgozik, melyeket a fesztivál zárókoncertjén fog bemutatni.