Nicolas Collins
Hardware Hacking Műhely

A műhelymunkához a következő eszközökre lesz szükség:

  1. Elemmel működtethető hordozható rádió, megfelelő elemekkel (lásd az alábbi útmutatót)
  2. Egy vagy több elemmel működő, hangot produkáló játékok megfelelő elemekkel (lásd az útmutatót)
  3. Egy vagy több bármilyen méretű hordozható hangfal, egy kilenc voltos elem és rozsdás vagy durva felületű kis fémdarabkák.
  4. Számos kilenc voltos elem
  5. Forrasztópáka, keresztvágó, szigetelőszalag, miniatűr csavarhúzókészlet.
  6. Lehetőség szerint valamilyen típusú magnó (walkman, kazettás magnó, minidisc recorder, üzenetrögzítő, stb.) amely már "tönkretehető".
  7. Számos csatlakozó, amely illeszkedik az erősítő, a keverő, a minidisc recorder, stb. kimenetéhez, vagy valamilyen régi kapcsolótábla (patchcord), amelyet felvagdoshatunk.

HOGYAN VÁLASSZUNK RÁDIÓT

Legyen elég olcsó, hogy ne sajnáljuk, ha már működésképtelenné válik. Az AM sokkal fontosabb, mint az FM, de nem számít, ha a rádió mindkét hullámhosszt veszi. Inkább analóg tekerőgombos legyen, mint digitális és nagyobb méretű, hogy könnyebben dolgozhassunk vele. Olyan rádióra van szükség, amelyikben beépített hangszóró is van, de az is hasznos lehet, ha fülhallgatót is csatlakoztathatunk hozzá.
És ami a legfontosabb: ELEMES RÁDIÓ LEGYEN! Figyelem: az ébresztőóraként funkcionáló rádiók, amelyek csak hálózati árammal (230V) és nem elemmel működnek nem megfelelőek.

HOGYAN VÁLASSZUNK JÁTÉKOT

Mindenképpen beáldozható legyen, nem túl kicsi és beépített hangszóróval. Szerencsésebb olyan játékot választani, amely hangot képez, szemben a néma játékokkal, illetve amelyekben előre felvett hangminták szólnak ( emberi-, állat-, különböző hangszerek hangmintái). Legyen rajta minél több gomb és kapcsoló, azonban a műanyag billentyűs hangszerek általában kevesebb módosításra alkalmas lehetőséggel szolgálnak.
És természetesen: ELEMMEL MŰKÖDŐ JÁTÉK LEGYEN!